PKO Bank Polski  - Biegajmy razem

PKO Bank Polski od wielu lat angażuje się w działania na rzecz sportu, podejmuje liczne inicjatywy związane z promocją aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia, a także wspiera pracowników w rozwijaniu swoich pasji sportowych.

Zapoczątkowany w 2013 r. program „PKO Biegajmy razem” ma za zadanie popularyzować ideę biegania zarówno rekreacyjnego jak i w biegach masowych, zachęcać, motywować, a także inspirować do tej dyscypliny sportowej, promować zdrowy tryb życia. Ma pokazać, że bieganie to najlepiej oprocentowana lokata, która przynosi zyski przez całe życie. To sport, który można uprawiać wszędzie, bez angażowania środków pieniężnych. Jest skierowany do wszystkich Polaków – zarówno tych, którzy chcieliby zacząć biegać a nie wiedzą, od czego zacząć, jak też tych, którzy już biegają. Amatorów i profesjonalistów. Wszystkich pasjonatów tej dyscypliny.

W ramach programu Bank sponsoruje największe imprezy biegowe w Polsce – m.in. maratony w Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu, półmaratony Lublinie, Białymstoku i Wrocławiu, biegi wchodzące w skład Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć” (Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości) oraz Grand Prix Gdyni (Bieg Urodzinowy, Bieg Europejski, Nocny Bieg Świętojański, Bieg Niepodległości), a także wiele innych zawodów na terenie całego kraju.

Podczas wydarzeń prowadzone są charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia lub zdrowia. Wysiłek każdego z zawodników, który przyłączy się do akcji, jest przeliczany na konkretne wsparcie finansowe. Do akcji może dołączyć każdy, kto chce pomóc. Jeśli określona liczba zawodników ze specjalną kartką na koszulce „biegnę dla…” dotrze do mety, Fundacja PKO Banku Polskiego przekazuje środki na wskazany cel – każdorazowo 10 lub 20 tys. zł w zależności od rodzaju biegu, jego lokalizacji i dystansu. Kartki – identyfikatory akcji - można odbierać tuż przed każdym biegiem we wskazanym wcześniej miejscu.

Program biegowy ma również wymiar edukacyjny. W jego ramach Bank wspiera akcję „BiegamBoLubię” Programu III Polskiego Radia. Na ponad 80 stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce od marca do listopada w każdą sobotę o godzinie 9.30 odbywają się spotkania prowadzone przez profesjonalnych trenerów. Podczas trwania akcji na falach radiowej Trójki, w każdy czwartek po godz. 17:20 emitowana jest audycja pod tą samą nazwą, gdzie jej twórcy – Paweł Januszewski i Krzysztof Łoniewski relacjonują sobotnie treningi i zachęcają Polaków do rekreacyjnego biegania.© PKO Rzeszów Biega- PKO Rzeszów Biega
Strona główna Półmaraton Maraton Kontakt stat4u